All for Joomla The Word of Web Design

Sömestre Umresi

Eğitim öğretim hayatında ara dönem olarak kabul edilen sömestre tatilinin başlamasına kısa bir süre kala umre planı yapan birçok çocuklu aile, bu vazifeyi yerine getirmek için özellikle bu tarih aralığını tercih etmektedirler. Peki sömestir tatili ne zaman diye sorarsanız, 18 Ocak ile 4 Şubat tarihleri arasında okullar kapalı olacak.


Ülkemizde eğitim öğretim ara dönem tatilinin bu dönemde olması sebebiyle acentaların tur programlarına dahil olan aileler,19 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında kutsal topraklara gidecektir. Sömestre tatili süresince gerçekleştirilecek olan umre turları kapsamında, kutsal toprakların manevi iklimini yaşamak isteyen öğrenciler ve ailelerin, bu programlara katılmadan önce bilmesi gereken bazı bilgiler bulunmaktadır.

Umre Turunda Acenta Seçimi
Umre ziyaretlerinde müminler, acenta ve tur programlarını seçerken, birden fazla kritere göre bir tercihte bulunur. Tüm umre turlarında olduğu gibi sömestre umre turlarında da ana belirleyici faktörler bütçedir. Umre’ye gitmeyi planlayan ailelerin, bütçesine göre konaklama, ulaşım ve temel hizmetler, değişkenlik göstermektedir. Somestre Umre Turları’nda en önemli konuların başında otel seçimi gelmektedir. Kabe-i Muazzama’ya mesafesine göre otel fiyatları değişiklik göstermektedir. Medine ve Mekke’de ibadet alanlarına en yakın ve 5 yıldızlı otellerde konaklamayı tercih eden aileler, diledikleri vakit Harem bölgesine inerek rahatlıkla ulaşımlarını sağlarlar.Umre yolcularının dikkate alması gereken bir diğer konu da namaz saatleri. Sabah namazından hemen önce, gece 12’den sonra ve gündüz 7’nin ardından Kabe ve Ravza’nın sakin olduğu saat dilimleridir. Kabe’nin boş olduğu bir diğer vakit de öğle namazından sonradır. Dikkat edilecek bir diğer önemli hususta program tarihleri, havayolu firmaları ve taahüt edilen otellerin olup olmayacağıdır. Özellikle sömestre tatilinde umre yapmak isteyen yolcuların daha güvenilir firmaları tercih ederek, daha net ve kesin bilgi veren yerlere kayıt yapmaları önerilmektedir.
Hac ve Umre ziyaretçilerinin “Allah misafiri” olduğu bilinciyle hareket eden Emir Turizm, her sezon olduğu gibi 2019’da da aileleri, Kutsal Topraklara götürmenin heyecanı taşımaktadır. Hac ve Umre turlarında sektörün öncü firması olan Emir Turizm’in sizler için hazırladığı Somestr Umre Programlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için +90 ( 212 ) 511 17 17 numarayı arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir