Kısaca Umre Vazifesi

Umre Nedir ?

Umre ibadeti, Müslümanların özlemini duydukları kutsal topraklarda yaptıkları bir ibadettir. Bu ibadet umrecilerin mikat alanlarında ihrama girerek Kâbe’yi tavaf etmek, Safa ile Merve arasında Sa’y yapmak ve saçların bütününü veya bir kısmını tıraş etmekle tamamlanır.

Peygamber Efendimiz’in (s.a.s), Müslümanlara öğrettiği bu sünnet asırlar boyu yapılmaya devam etmektedir. Hac ibadeti için belirli bir zaman dilimi bulunurken Umre için böyle bir şart yoktur. Umre turu sadece Haccın yapıldığı Kurban Bayramı günlerinde 5 gün yapılamamaktadır. Hac ibadeti kadar yoğun olmadığı için Umre’de kuraya girmeye de gerek yoktur.

Umre nasıl yapılır?

Umre yapmak için giyilen ihramlar Harem bölgesi dışında giyilir. Harem’e gelince şu şekilde niyet edilir: “Allah’ım senin rızanı kazanmak için umre tavafını yapmak istiyorum. Onu bana kolay eyle ve kabul buyur!” ve umre tavafı yapılır. Bu tavafın ardından tavaf namazı kılınır. Daha sonra Say ibadetine geçilir. Niyet edilerek Safa ve Merve tepeleri arasında Say yapılır. Sayın tamamlanmasının ardından ise saçlar tıraş edilir ve böylece umre ibadeti tamamlanmış olur.

Umreye gitmek isteyenler bu alanda hizmet veren tur acentemiz ile kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. Emir Turizm olarak her mevsim düzenlenen umre ziyaretlerinde sizin adınıza her türlü Umre resmi evrak işlemleri yapılır. Uçak bileti, pasaport, vize ve tüm kayıt işlemleriniz eksiksiz bir şekilde hazırlanır.

Misafirlerimizin tüm soruları ve ihtiyaçları tur şirketi tarafından kısa sürede çözümlenir. Bu yüzden sizin herhangi bir detayla uğraşmanıza gerek kalmaz ve sadece ibadet ile meşgul olmanız için elden gelen gayret gösterilir.

Umre ibadeti Mekke’de gerçekleştiriliyor olsa da Umre turları yalnızca Mekke ile sınırlı değildir. Peygamber Efendimiz’in yaklaşık on yıl boyunca ikamet ettiği ve orada medfun bulunduğu Medine-i Münevvere ziyaretleri de tur kapsamına girmektedir. Misafirlerimiz için Mescid-i Nebevi ve İslam tarihinde önemli rol oynayan ziyaret yerleri için planlı bir tur hizmeti verilmektedir.

Umre Turları

Emir Turizm olarak Ekonomik Umre turları, Ramazan Umre turları gibi çeşitli tur seçeneklerimiz bulunmaktadır.Sizlere yapacağınız Umre ziyaretinde rehberlik hizmeti sunmaktayız. Kayıt için gerekli belgeler, Mekke ziyaret bilgileri, Medine ziyaret bilgileri ile birlikte edinilmesi gereken Dini bilgiler sitemizde mevcuttur. Umre yolculuğunda sizlere Emir Turizmin tecrübeli rehber ve din görevlileri eşlik eder ve umre ziyareti boyunca kutsal topraklarda ziyaret edilecek yerlerle ilgili hizmet sunarlar. Umre vazifesi yapmak için misafirlerimizin her türlü resmi işlemlerini acentemiz yerine getirmektedir.

Kutsal toprakları ziyaret etmek için belli bir yaş sınırlaması ve kuralı yoktur.Eşinizle, ailenizle veya arkadaşlarınızla çıkabileceğiniz bu yolculukta odalar sizin talebinize uygun hazırlanmaktadır. Yemek ve kahvaltılarda Türk şirketlerinin hazırladığı yemeklerle sunulmakta, bu konuda yabancılık çekmeyeceğiniz garanti edilmektedir. Kâbe’ye yakın konaklama yerleri ve otellerle anlaşan acentemiz size umre ibadetinin her aşamasında eşlik eder.

Misafirlerimiz kutsal topraklara vardığında konforlu otellere yerleştirilmektedir. Ziyaret edilmesi gereken yerlerde tecrübeli rehberlerimiz size eşlik edecektir. İhramların giyildiği mikat bölgesine Emir Turizmin ayarladığı otobüslerle götürülür ve burada ihrama girdikten sonra yapacağınız vazifede her türlü bilgi verilir.

Özlemini çektiğiniz Kutsal topraklara yapacağınız bu ziyaretinizde profesyonel, samimi ve güler yüzlü bir hizmet için Emir Turizm acentesiyle bu yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.