All for Joomla The Word of Web Design

Hac tur fiyatları

Hac tur fiyatları nasıl belirlenir? Tur fiyatları belirlenirken hangi kriterler göz önünde bulundurulur?


Müslümanlar tarafından kutsal topraklar olarak kabul edilen Kabe, Mekke çevresi ve diğer kutsal yerlerin belirli zaman aralığında ziyaret edilmesi anlamına gelen Hac; İslam’ın şartlarından biri olarak, her yıl milyonlarca Müslüman tarafından gerçekleştirilen bir ibadettir. Hac, Allah’ın rızasına erdiren ve Ümmet birliğini sağlayan, mali, bedeni ve evrensel bir ibadettir. Gerekli dini vecibelerini usulüne uygun olarak gerçekleştiren Müslümanlar, günahlarından arınmış bir şekilde ülkelerine dönmektedir. Hacı adaylarının, bu kutsal görev sırasında ibadetlerini kusursuz bir şekilde yerine getirmek için dikkat etmesi gereken bazı detaylar vardır.

Hac tur hizmeti veren acentalar, planlama ve bütçeye özel olarak seçilmiş çeşitli Hac paketleri sunmaktadır. Hacı adayları, kutsal topraklarda geçirdiği süre zarfında herhangi bir sorunla karşılaşmak istemezken, Hac tur fiyatları acentaların misafirlerine sağladığı olanaklara göre değişir. Peki Hac tur fiyatları nasıl belirlenir? Tur fiyatları belirlenirken hangi kriterler göz önünde bulundurulur? Hac ücretleri, konaklama, Arafat’ta klimalı çadır, Suudi Arabistan devletine ödenen ücretler, sağlık, yemek, rehberlik, hacı adaylarına verilen malzemeler, vize işlemleri, seyahat sigortası, yurtdışı çıkış harcı, gidiş-dönüş uçak bileti ve kurban ücreti kalemler hesap edilerek belirlenir.

Tüm bunların dışında Hac tur paketleri, sunulan hizmetlerin kalitesine göre de değişkenlik gösterir. Konakladığınız otelin Kabe’ye yakınlığı ya da uzaklığı, otelin konforu, otellerde geçireceğiniz toplam gün sayısı, otellerde verilen yemek hizmeti, tercih edilen havayolu firması, kutsal topraklarda yapacağınız seyahatler sırasında kullanılan araçlar ve rehber hizmeti gibi seçenekler, Hac tur fiyatlarında yaşanan değişikliklerdeki temel etkenlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir