Ramazan’da Balkanlar Programı 
BALKANLAR

OHRİD/ST.NAUMA/RESNE/ÜSKÜP/PRİŞTİNA/PRİZREN/TİRAN
20 – 27 MAYIS // 27 MAYIS – 3 HAZİRAN // 3 – 10 HAZİRAN 2018
İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI: 600 €
TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKI: 200 €

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR! İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

DİĞER PROGRAMLAR İÇİN »

 1. Gün: İstanbul – Ohrid 

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Emir Turizm kontuarı önünde saat 10:00 da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Onur Havayolları 8Q 671 sefer sayılı uçağı ile Saat 12:40’da Ohrid`e hareket. Saat 13:10’da Varışa istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla Ohrid şehir turuna başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohrid’de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Sinan Çelebi Türbesi, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, (Öğlen namazı için serbest zaman) Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar, Çınar Meydanı Türk Çarşısı, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları.(İkindi namazı için serbest zaman )Ardından otele hareket ve odalara yerleşme. Otelimizde alınacak iftar yemeğinden sonra teravih namazı için Halveti tekkesine hareket, namazın ardından Ohrid’deki otelimize dönüş ve geceleme.

  2. Gün: Ohrid – St.Naum – Ohrid

  Sahur için uyandırma ve sahur yemeği. Öğlen yapılacak St.Naum turuna kadar serbest zaman.otobüslerimizle St.Naum turu için otelimizden hareket ediyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 45 dakikalık yolculuktan sonra St.Naum’a varıyoruz. Ohrid Gölü’nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri’nin kenarında 16.yy’da inşa edilen St.Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Ohrid gölünün su kaynakları ve Milli park’ın enfes manzarası adeta nefesinizi kesecek nitelikte. Turumuzun ardından Ohrid’e hareket ve serbest zaman.(Öğlen namazımızı Hacı Turgut camiinde eda ediyoruz.) Ardından Struga’ya hareket ediyoruz, Kara Drim Nehri’nin Ohri Gölü’ünden çıkış yerini gördükten sonra ikindi namazını Struga Halveti camiinde eda edip otelimize hareket ediyoruz. İftar yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra teravih namazına kadar serbest zaman. Teravih namazının edası,otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

  3. Gün: Ohrid –-Resne – Manastır – Ohrid 

  Sahur için uyandırma ve sahur yemeği.Öğlen namazına kadar serbest zaman. Ohri’de öğle namazını eda ettikten sonra Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve elma bahçeleriyle ünlü Resne’de, İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı’ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Manastır’da otobüsümüzden inerek panoramik turumuza başlıyoruz. Günümüzdeki ismi Bitola olan şehirde Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii (ikindi namazı için serbest zaman), Yeni Camii,Haydar Kadı Camii eserlerini gördükten sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi’yi ziyaret ediyoruz.Turumuzun ardından Ohrid’e geri dönüyoruz. İftar yemeği otelimizde.Teravih namazını için Keşanlı camii’ne hareket, namazın ardından Geceleme Ohrid’deki otelimizde.

  4. Gün: Ohrid – Üsküp 

  Sahur için uyandırma ve sahur yemeği.Belirlenen saatte odaları boşaltıp valizlerimizle birlikte Üsküp’e hareket ediyoruz. İlk durağımız Türklerin en yoğun yaşadığı Gostivar şehri. Öğlen namazını Saat camii’nde eda ettikten sonraki durağımız yolumuzun üzerinde yerel adıyla Tetovo, Osmanlı döneminde kullanılan adıyla Kalkandelen. Burada, 1438 yılında inşa edilmiş, güzelliği dillere destan olan alışılagelmiş camilerden çok farklı bir mimariye sahip, adını da mimarisinden alan Alaca Cami’yi ziyaret ettikten sonra Üsküp’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Otelimize varış, odalarımıza yerleşme ve istirahat sonrasında İftarımızı otelimizde alıp, Teravih namazı ve ışıklar altında Üsküp turu için hareket ediyoruz.Teravih namazını Murat Paşa camiinde eda ettikten sonra Üsküp’te birbirinden güzel fotoğraflar çekinilerek güzel anlara şahitlik ederek otelimize dönüyoruz.

  5. Gün: Üsküp 

  Sahur için uyandırma ve sahur yemeği. Şehir turumuzda ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında. Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii,(öğle namazı için serbest zaman) Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerinin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret ediyoruz. İftarımızı yerel bir restoranda aldıktan sonra Teravih namazını Murat Paşa camiinde eda ederek otelimize dönüyoruz.

  6. Gün: Üsküp – Priştina – Prizren 

  Sahur için uyandırma ve sahur yemeği.Belirlenen saatte odaları boşaltıp valizlerimizle birlikte Kosova’ya doğru hareket ediyoruz.Sınır kontrolünden geçtikten sonra eşsiz dağ manzarası eşliğinde 2008 Şubatı’nda Sırbistan’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova’nın başkenti Priştine’ ye varış. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik Şehir turumuzda, 20 yıl öncesine kadar kan ve gözyaşının bitmediği bu topraklarda duygu dolu anlar yaşayacağız. Osmanlı dokusunu günümüze kadar taşımış otantik çarşıdaki gezimizin ardından Sultan Bayezid tarafından yaptırılmış Çarşı Camii,(öğle namazı için serbest zaman) ardından 200 yıllık saat kulesi, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’ in yaptırdığı Sultan Murat Han camii, Osmanlı hamamı, Yaşar Paşa camii ve Osmanlı konağını ziyaret ediyoruz. Daha sonra 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada şehid edilmiş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaretinin ardından Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’e hareket ediyoruz. Olağanüstü doğa manzaralarına şahit olacağınız keyifli bir yolculuktan sonra şehre varıyoruz Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, (ikindi namazı için serbest zaman)savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler.Turumuzun sonunda otelimize transfer. Yerel restoranda alınacak iftar yemeği sonrasında teravih namazının edası. Konaklama otelimizde.

  7. Gün: Prizren – Tiran 

  Sahur için uyandırma ve sahur yemeği. Sabah valizlerimizle birlikte otelimizden ayrılıyor ve Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Öğle namazı için yol üzeri bir camide mola.Tiran’a varışımızla panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ethem Bey Camii,(ikindi namazı için serbest zaman) Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasında. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Türk restoranında alınacak iftar yemeğinden sonra serbest zaman.Teravih namazının edası ve otelimize dönüş.

  8. Gün: Tiran – Ohrid 

  Sahur için uyandırma ve sahur yemeği. Sabah otelimizden ayrılıyor Makedonya’ya doğru hareket ediyoruz. Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varışımızla, gümrük işlemleri ardından Ohrid havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Onur Havayolları 8Q 672 sefer sayılı uçağı ile Saat 14:00’de İstanbul Atatürk Havalimanına hareket.16:30′ da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

  Fiyata Dahil olan Hizmetler: 

  • Seyahat sağlık sigortası
  • Seyahat çantası & seccade & tur programı & pasaport çantası
  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Onur Air ile IST-OHRİD-IST ekonomi sınıfı bilet
  • 7 gece konaklama 3*,4* oteller (3 gece Ohrid Prestol Hotel, 2 gece Skopje Turist Hotel, 1 gece Prizren Centrum Hotel, 1 gece Tirana Eler Hotel)
  • 7 gün sahur ve iftar yemeği
  • Programda belirtilen tüm geziler
  • Gezi boyunca otobüsler ile transfer
  • Emir Turizm rehberlik hizmetleri

  Fiyata Dahil olmayan hizmetler:

  • Kişisel harcamalar
  • Yemeklerdeki içecekler

  0-2 yaş çocuk ücreti: 60 €
  2 – 12 yaş çocuk ücreti: 575 €