Miraç Kandili Kudüs Programı 
FİLİSTİN

12-15 NİSAN 2018 MİRAÇ KANDİLİ KUDÜS PROGRAMI
KUDÜS-EL HALİL-ÖLÜ DENİZ (LUT GÖLÜ)-ERİHA-BEYTLAHİM-YAFA
3 GECE 4 GÜN   
İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI: 1350 $

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR! İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

DİĞER PROGRAMLAR İÇİN »

1.GÜN: 12 NİSAN PERŞEMBE -İSTANBUL / TELAVİV / KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 11:00 de Emir Turizm kontuarında buluşma. Checkin işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 786 sefer sayılı uçağı ile 13:30’ da Tel Aviv’ e hareket. 2 Saat 10 dakikalık uçuş sonrasında saat 15:40 ’de Tel Aviv Havaalanına varış. Pasaport ve bagaj işlemelerinden sonra Kudüs’e hareket Otobüs yolculuğu sonrası Kudüs’e geliş. İlk olarak Zeytin Dağı’nda Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Rabiatü’l -Adeviyye’nin (r.a.) kabrini ziyaret sonrasında Hz. İsa’nın gökyüzüne yükseldiği yer olarak inanılan yerin görülmesi ardından Selman-ı Farisî kabrini ziyaret burada kılınacak ikindi namazı sonrasında otelimize transfer. Otelde akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra konaklama otelimizde.

2.GÜN: 13 NİSAN CUMA –KUDÜS (MİRAÇ KANDİLİ)

Sabah namazına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden Mescid-i Aksaya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından saat 09.O0’da otelden ayrılma. Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı’ya geliş. Surlara bitişik Yusifiye Kabristanı’nda Sahabeden Ubâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs’in(r.a.) kabirlerinin ziyareti. Hz.Meryem’in doğduğu evin görülmesi sonrası Çile yolunu anlatan resimlere bakıp Harem-i Şerif’e hareket. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı ardından Cuma namazı için serbest zaman (Bayanlar Kubbetüs Sahra’da – Erkekler Mescid-i Aksa’da kılıyor) Saat 13:30’da belirtilen yerde buluşma ve öğlenyemeği için restorana hareket. Gezimize sırasıyla Berke Han’nın Kabrinin bulunduğu Halidiye kütüphanesi, Hürrem Sultan İmareti (Tekkey-i hasekiye),Tunşuk hatun Sarayı, Salahiye Medresesi, Hz. İsa’nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi, Hz.Ömer Mescidi ziyareti ardından Ömer Bin Hattab Meydanına hareket, burada bulunan Davut burcu, Osmanlı kışlası, Tünel kapısı, Ermeni patrikhanesi ve Yafa kapısını görüp geri dönüş yolunda Hz. Ömer camiinde İkindi namazı molası, buradan Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su bendinin görülmesi sonrasında otele dönüş ve akşam yemeği. Sonrasında Miraç Kandilinin idrakı için Mescid-i aksaya gidiş. Yatsı namazının edası. 

3.GÜN: 14 NİSAN CUMARTESİ- EL HALİL / ERİHA / LUT GÖLÜ

Sabah namazına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden Mescid-i Aksaya gidiş ve dönüş. Otel’de alınacak sabah kahvaltısının ardından saat 08.30’da otobüslerimize binip El Halil şehrine hareket. Yol üzerinde Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (as) makamını ziyaret. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub (a.s.) ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Halil şehri içinde Hz. İbrahim’in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi sonrasında Eriha’ya hareket. İsrailoğulları’nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrine varış.Yerel restoranda alınacak öğlen yemeğinden sonra Ayartma dağı üzerinde bulunan Kurantul Manastırını görüp sonrasında alışveriş için seyir tepesine transfer. Burada yarım saat alışveriş için serbest zaman sonrasında öğle namazı edası. Öğle namazı sonrasında dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz’e hareket. Lut gölünün görülmesi ardından Hz.Musa’nın (a.s.) makamı ve külliyesinin ziyaret edilmesi.Kudüs’e dönüş. Yatsı namazının edasının ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: 15 NİSAN PAZAR- BEYTLAHM / YAFA / TELAVİV / İSTANBUL

Sabah namazına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden Mescid-i Aksaya gidiş ve dönüş.Otel’de alınacak sabah kahvaltısından sonra saat 09.00’da bavullarımız ile birlikte otelden ayrılma. Zion Dağındaki sinagog içerisindeki Hz. Davud (as) kabrinin ziyaret edilmesi, Hz. İsa (a.s.) ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği odanın görülmesi ardından Beytlam’a hareket. burada ilk olarak Hz. İsa’nın (a.s.) doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi ardından Hz. Ömer camiinde Öğle namazı sonrasında yerel restoran da alınacak öğlen yemeğinin ardından Yafa şehrine hareket. Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yılında yapılan Saat Kulesi’nin görülmesi ardından serbest zaman. Saat 18:00’da Telaviv havaalanına hareket. Türk Havayollarının TK 789 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 21:45’da İstanbul’a uçuş. 2 saat 15 dakikalık uçuş sonrasında İstanbul’a varış.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

• İsrail grup vize ve servis ücreti
• Seyahat sağlık sigortası
• Seyahat çantası & seccade & tur program kitapçığı &pasaport çantası
• Yurt dışı çıkış harcı
• Türk Hava Yolları İstanbul çıkışlı ve dönüşlü ekonomi sınıf gidiş & dönüş uçak bileti
• Dan Jerusalem Otel’de (5*) yarım pansiyon konaklama.
• Programda belirtilen öğlen yemekleri,
• Programda belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
• Gezi boyunca kulaklık sistemi
• Gezi boyunca otobüsler ile transfer
• Otobüs içi ikramlar
• Emir Turizm rehberlik hizmetleri

**

• Yeşil pasaportlar için vize gerekmemektedir.
• Grup vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

• Otel ekstraları
• 20 kg.’dan fazla bagaj

Tavsiyeler

• Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
• Oda terliği ve namaz takkesi bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
• Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
• Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
• Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
• İsrail’in özel güvenlik uygulaması sebebi ile yanınızda bulunduracağınız bagajlar detaylı olarak arandığı için uçağa binerken yanınızda el bagajı bulundurmamaya özen gösteriniz.
• Yanınızda Amerikan Doları bulundurun ( 5 ve 10’luk). Kişi başı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir
• 1 USD = 3.55 İsrail Şekeli, 1 EURO = 4.16 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
• T.C. Kudüs Başkonsolosluğu telefon: +972 2 591 0555 0555
• T.C. Tel Aviv Büyükelçiliği telefon: +972 3 524 1101
• Otellere giriş saati 14:00, çıkış saati ise 12:00’dır.

Not: Programın içeriğine uymak kaydıyla, yerel şartlardan kaynaklanacak değişiklikler olabilir.