Belgrad Programı
SIRBİSTAN
THY ile 2-5 EKİM 2018
Tek kişilik odada konaklama: 675 Euro
İki kişilik odada konaklama: 600 Euro
Son Başvuru Tarihi: 25 Eylül 2018

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR! İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

DİĞER PROGRAMLAR İÇİN »
Belgrad Programı1. GÜN: İSTANBUL – BELGRAD

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 05.15’de buluşma. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli uçuşu ile 07:40’da Belgrad’a hareket. Yerel saat ile 08:20’de varış ve panoramik Belgrad şehir turumuzu yapıyoruz. Turda göreceğimiz yerler arasında Yeni Belgrad, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Bayraklı Cami, Ulusal Tiyatro, Şehit Ali Paşa Türbesi, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı ve Taş Meydan bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Tur bitiminde otele transfer, yerleşme. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Geceleme CROWNE PLAZA HOTEL otelinizde.

2. GÜN: BELGRAD

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Karlofça-Novi Sad turuna başlıyoruz. Bu turumuzda Sırbistan’ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922’ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’nın meşhur’Bermet’ balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer.Akşam yemeğimizi müzikli yerel bir restoranda alıyoruz Geceleme otelimizde.

3. GÜN: BELGRAD

Sabah kahvaltının ardından Zemun’a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, eski tiyatro, zemun parkını görüyoruz sonrasında Tito’nun mezarını ve müze kompleksini ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından tekne turumuza çıkıyoruz, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği yeri ve Belgrad’ı teknemizden geziyoruz. Tur bitiminde şehir merkezinde serbest saatler. Akşamüstü beraber otelimize transfer. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz Geceleme otelimizde.

4. GÜN: BELGRAD – ISTANBUL

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış, havalimanına hareket. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 09:15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler

• THY ile İstanbul – Belgrad – İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bilet
• Belgrad’da 3 gece seçilen CROWNE PLAZA HOTEL oda kahvaltı konaklama
• Belgrad şehir turu + öğle yemeği
• Karlofça-Novi Sad turu + öğle yemeği
• Zemun & Tito’nun Mezarı Turu + öğle yemeği + tekne turu
• 3 adet öğle yemeği + 3 adet akşam yemeği
• Tüm transferler
• Alan vergileri
• Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası
• Tecrübeli rehberlik hizmeti
• Emir Turizm Koordinasyon Yetkilisi ( İstanbul’dan eşlik edecektir.)
• Seyahat Kiti ( Kitapçık, Bagaj etiketi, Zarf )
• Yurt dışı çıkış fonu

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler

• Yemeklerde alınacak içecekler
• İç Hat uçak bağlantıları
• Kişisel harcamalar, otel ekstraları vb.