Emir Turizm şirketlerin kurumsal seyahat politikaları, çalışanlarının istek ve tercihleri doğrultusunda, alternatif havayolları ve en uygun bağlantıları araştırarak seyahat alternatiflerini sunar. Kurumsal Satış Türkiye ve Dünyanın tüm havayolları bilet işlemlerini yerine getiren Emir Turizm markasıyla işletme ve kurumlara da uçak bileti ihtiyaçları için özel çalışmalar yapmaktadır.

Nereye gidiyor olursanız olun, uçak biletlerinden en iyi fiyatları almak için 7/24 seyahat danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz

Uçak bileti alırken birçoğumuzun baktığı ilk şey bilet fiyatlarıdır. Bir yerden bir yere seyahat ederken bütçemizi sarsmamak ve yol boyunca yapacağımız diğer harcamalar için daha fazla kaynak oluşturmak için daha ucuz uçak bileti bulmak isteriz. Peki, bu işin bir formülü var mı dersiniz? 

Uçarken Ekonomi Yapın

Uçak bileti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey uçacağınız tarihtir. Yani bayram, yılbaşı öncesi gibi herkesin uçtuğu dönemlere uygun fiyatlı bilet bulmak zor olabilir ancak tarihte yapacağınız küçük bir oynama ile bu yoğunluktan zarar görmeden uçabilirsiniz. Eğer uçuş yapacağınız tarihler esnek olabiliyorsa, biletinizi araştırırken uçuş yapacağınız tarihlerin 3 gün öncesi ve 3 gün sonrasını da hesaplatmak çok akıllıca bir davranış olacaktır. Bazı tarihlerde yoğunluk olabiliyorken ertesi gün bilet fiyatı çok daha düşük bir rakama denk gelebilir. Örnek olarak vermek gerekirse sizin gideceğiniz tarihte gideceğiniz şehirde 300 kişilik bir konferans olması ve katılımcıların uçakla seyahati tercih etmesi, uçaklardaki yoğunluğun artmasına ve muhtemelen bilet fiyatlarının yükselmesine neden olacaktır. Ama ertesi gün veya günler bu yoğunluk olmayacağı için biletiniz çok daha ucuza gelebilir. İşinizden izin alabilecekseniz tatilden bir önce ve bir gün sonrasına bilet alın. Böylece hem bilete fazla para ödemezsiniz hem de fazladan iki gün tatil yapabilirsiniz. Eğer izin alma şansınız yoksa tatilinizi bir gün önce sonlandırıp yaşadığınız şehre dönmeyi düşünün. Bu sayede yine yoğunluk nedeniyle yükselen fiyatlardan zarar görmezsiniz ve işlerinizi toparlamak için zaman oluşturabilirsiniz.

Erken Rezervasyon = Ucuz Bilet

Hava yolları firmaları biletlerini belli bir satış politikasına göre satarlar. Hemen hemen hepsinde ucuz fiyata satılan promosyonlu biletler bulunmaktadır. Fakat bu promosyonlu biletler sadece belirli sayıda olacakları için en erken satın alan bu biletlere sahip olur. Aslında erken rezervasyonun mantığı budur. Uçuş günü yaklaştıkça promosyonlu biletler tükeneceği için bilet fiyatları da artacaktır. Bunun için gideceğiniz tarih ve yer belli olduğu sürece biletinizi alabileceğiniz en erken tarihte almak her zaman kazançlı olacaktırBurada unutulmaması gereken bir nokta da, promosyonlu satın alınan biletlerde bir değişiklik yapılamaması ve iade edilememesidir.

Yakın Rotaları Değerlendirin

Seyahat ettiğiniz şehir için uçak biletlerini karşılaştırdınız ve fiyatlar çok mu yüksek? Kısa bir rota değişikliği yapmaya ne dersiniz? Örneğin uçacağınız şehre en fazla bir veya iki saat uzaklıkta bulunan bir başka kente veya havalimanına uçabilirsiniz. İstanbul’da Yeni Havalimanına alternatif olarak Sabiha Gökçen, Antalya’da Alanya Gazipaşa Havalimanı’nı değerlendirerek hem ekonomi yapabilir hem de farklı yerleri gezip görebilirsiniz.

Gidiş Dönüş Biletlerini Tercih Edin!

Eğer seyahatiniz sonunda döneceğiniz tarih de belliyse, biletinizi tek yön almak yerine gidiş dönüş alarak karlı çıkabilirsiniz. Hem gidiş dönüş satın alınan biletlere yapılan indirimlerden faydalanmış olursunuz, hem de dönüş biletinizi daha erken bir tarihte alarak promosyonlu biletlere denk gelme olasılığınız artar.

Hafta ortasını tercih edin

Özellikle tatil dönemlerinde Cuma ve Pazar günleri bilet fiyatları daha yüksek olabilir. Eğer yetişmeniz gereken tam zamanlı bir işiniz veya okulunuz yoksa hafta ortasında gerçekleşen uçuşları tercih ederek neredeyse yarı fiyatına bilet bulabilirsiniz. Özellikle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri ile Pazartesi akşam saatlerinde gerçekleşen uçuşlar haftanın diğer gün ve saatlerine kıyasla daha uygun olabilir.

 

 

Hava yolu firmaları zaman zaman çok güzel promosyonlar ve kampanyalar yapıyorlar. Bunları kaçırmamanın birkaç değişik yolu olabilir. İsterseniz acentamızın mail bültenlerine veya Facebook sayfalarına kayıt olarak hepsini tek tek takip edebilir ve güncel fırsatlar ve alternatif rotalarla ile ilgili düzenli olarak bilgi alabilirsiniz.