Umre Sırasında Ziyaret Edilecek Yerler

Sözlükte "Ziyaret" anlamına gelen Umre, çok sevaplı bir ibadettir. Umre Turları vasıtasıyla Müslümanlar, Allah'ın dünyadaki evi olan Kabe-i Muazzama etrafında tavaflar ederek, umreler yaparak, namazlar kılarak yaratanın kelamı Kuran-ı Kerim'i okuyarak ve dinleyerek dünyevi telaşlardan biraz olsun uzaklaşırlar.

Sömestre Umresi

Eğitim öğretim hayatında ara dönem olarak kabul edilen sömestre tatilinin başlamasına kısa bir süre kala umre planı yapan birçok çocuklu aile, bu vazifeyi yerine getirmek için özellikle bu tarih aralığını tercih etmektedirler. Peki sömestir tatili ne zaman diye sorarsanız, 18 Ocak ile 4 Şubat tarihleri arasında okullar kapalı olacak.

Umre tur fiyatları

Umre Turu’nda fiyatlar neye göre belirlenir? Umre Tur fiyatlarında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Lüks Umre Turu’nun farkları ve avantajları nelerdir?

Umre Nedir? Nasıl Yapılır?

Umre; ihrâm, tavâf, sa’y ve saçları dipten kesme veya kısaltmadan ibaret olan pek çok sevablı bir ibâdettir. Arefe günü ile Kurban Bayramı günleri dışında her zaman ve istenildiği kadar yapılabilir.