Sömestre Kudüs Programı

Sömestre tatilinde Kudüs'e gidiyoruz

26 Ocak - 29 Ocak 2018
( Son Başvuru: 07 Ocak 2018 )


Sömestre Kudüs Programı KUDÜS-EL HALİL-ÖLÜ DENİZ (LUT GÖLÜ)-ERİHA-BEYTLAHİM-YAFA

3 GECE 4 GÜN


İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI: 850 $
TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKI: 200 $

1.GÜN: 26 OCAK CUMAİSTANBUL/TELAVİV/KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 05:30’da 5 no.’lu Emir Turizm kontuarında buluşma. Check-in işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 784 sefer sayılı uçağı ile 07:45de Tel Aviv’e hareket. 2 Saat 5 Dakikalık uçuş sonrasında saat 08:50’de Tel Aviv Havaalanına varış. Pasaport ve bagaj işlemelerinden sonra Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa, Kubbet’t-ül Sahra’ya Cuma namazı için hareket. Saat 13:00’de belirtilen yerde buluşma ve öğle yemeği için hareket. Golden Panaromic Restoran’da alınacak öğlen yemeğinin ardından sırasıyla Berke Han’nın kabrinin bulunduğu Halidiye Kütüphanesi, Hürrem Sultan İmareti (Tekkey-i Hasekiye), Tunşuk Hatun Sarayı, Salahiye Medresesi, Hz. İsa’nın çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesinin görülmesi. Hz. Ömer Mescidi ardından Ömer Bin Hattab Meydanı’na hareket burada bulunan Davut Burcu, Osmanlı Kışlası, Tünel Kapısı, Ermeni Patrikhanesi ve Yafa Kapısı’nı görüp geri dönüş yolunda Hz. Ömer camiinde İkindi namazı molası. Buradan Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı su bendinin görülmesi sonrasında akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescid-i Aksa’ya geri dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Grand Court Otel’de.

2.GÜN: 27 OCAK CUMARTESİ – ZEYTİN DAĞI/ERİHA/LUT GÖLÜ/NEBİ MUSA


Sabah namazına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltının ardından saat 09.00’da Zeytin Dağı’na hareket. Buradan kuşbakışı Kudüs’ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Râbia’tül Adeviyye ve Sahabî Selman El-Farisî türbelerinin ziyaretinin ardından deniz seviyesinden 400 m. aşağıda bulunan, dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz'e hareket. Lut gölünün görülmesi ardından İsrailoğulları'nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrine varış. Lemonah Restoran'da alınacak öğlen yemeğinin ardından Ayartma dağı üzerinde bulunan Hişam sarayı ve Kurantul Manastırı’nı görüp sonrasında alışveriş için seyir tepesine gidiş. Burada yarım saat alışveriş için serbest zaman. Hz. Musa’nın kabri ve Külliyesine ziyaret için hareket. Burada kılınacak akşam namazının ardından Kudüs’e transfer. Mescid-i Aksa’da yatsı namazının edası sonrası otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama Grand Court Otel’de.

3.GÜN: 28 OCAK PAZAR – ZİON DAĞI/EL HALİL/HALHUL/BEATLAHEM

Sabah namazına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. otelde alınacak kahvaltı sonrası saat 08.30’da tur için Zion Dağı’na hareket. Burada bulunan Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi, Hz. İsa ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği odanın görülmesinin ardından El- Halile hareket. El-Halil’de; Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerini ziyaret ettikten sonra yol üzerinde bulunan Halhul Kasabası’ndaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret. Beytüllahim şehrine hareket. Christmas Bells Restoran'da alınacak öğlen yemeğinin ardından, tarihî bir kilise içinde kalan Hz. İsâ'nın doğduğu yer olan Doğuş Kilisesini ziyaret. Ömer Camiinde ikindi namazının kılınmasının ardından Kudüs’e transfer.. Mescid-i Aksa’da yatsı namazının edası sonrası otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama Grand Court Otel’de.

4.GÜN: 29 OCAK PAZARTESİ KUDÜS/YAFA/TELAVİV/İSTANBUL

Sabah namazına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden Mescid-i Aksaya gidiş ve dönüş. Otel’de alınacak sabah kahvaltısından sonra saat 09.30’da bavullarımız ile birlikte otelden ayrılma.

Mescid-i Aksa’ya hareket. Mirac’ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camii ziyaretlerinin tamamlanmasının ardından Yafa’ya hareket. Abrage Restoran'da alınacak öğlen yemeğinin ardından, Yafa’daki Sultan II. Mahmud Camii ve Külliyesi ile Osmanlı eserleri ziyareti. Sultan II. Abdulhamid Han’ın tahttaki 25 yıl şerefine onun için yaptırılmış saat kulesi, Osmanlı Kışlası ve Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi, Hasan Bey Camisi ve Deniz Camisinin görülmesi. 18:30’da havaalanına hareket. Dönüş işlemleri sonrası Türk Havayollarının TK 789 sefer sayılı uçağı ile saat 21:00’de İstanbul’a hareket. 2 saat 20 dakikalık uçuş sonrasında 00:20’de İstanbul’a varış.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

• İsrail grup vize ve servis ücreti
• Türk Hava Yolları İstanbul çıkışlı ve dönüşlü ekonomi sınıf gidiş & dönüş uçak bileti
• Seyahat sağlık sigortası
• Seyahat çantası & seccade & tur program kitapçığı
• Yurt dışı çıkış harcı
Grand Court Otel'de yarım pansiyon konaklama.
• Programda belirtilen öğlen yemekleri, müze ve ören yerleri giriş ücretleri
• Transferler ve Emir Turizm rehberlik hizmetleri


• Yeşil pasaportlar için vize gerekmemektedir.
• Grup vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır.

Tavsiyeler

• Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
• Oda terliği ve namaz takkesi bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
• Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
• Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
• Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
• İsrail’in özel güvenlik uygulaması sebebi ile yanınızda bulunduracağınız bagajlar detaylı olarak arandığı için uçağa binerken yanınızda el bagajı bulundurmamaya özen gösteriniz.
• Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (5 ve 10'luk). Kişi başı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir
• 1 USD = 3.55 İsrail Şekeli, 1 EURO = 4.16 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
• T.C. Kudüs Başkonsolosluğu telefon: +972 2 591 0555 0555
• T.C. Tel Aviv Büyükelçiliği telefon: +972 3 524 1101
• Otellere giriş saati 14:00, çıkış saati ise 12:00'dır.

Not: Programın içeriğine uymak kaydıyla, yerel şartlardan kaynaklanacak değişiklikler olabilir.