Örnek Umre Programı

Örnek Umre tur programımız şöyledir;


Örnek Umre Programı 7 GECE & 8 GÜN

3 Gece Medine & 4 Gece Mekke1. Gün: İSTANBUL – MEDİNE

Atatürk Havalimanı Diş Hatlar Gidiş Terminali’nde saat …..’da Emir Turizm …nolu kontuarda buluşma.Dış hatlar terminalinde Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK … sefer sayılı uçağıyla saat …da Medine’ye hareket, planlı varış saati .... Havaalanında karşılanma, otele transfer ve odalara yerleşme. Daha sonra bay ve bayan hocamız eşliğinde çevreyi tanıma, Mescidi Nebeviyi ve Peygamber Efendimizin manevi huzurunu ziyaret. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: MEDİNE

Sabah namazından sonra Cennet-ül Bâki kabristanı ziyaret edilecektir. Sabah kahvaltısından sonra ikindi namazına kadar serbest zaman. Namazın ardından görevlililerimiz refakatinde hurma pazarına gidilecektir. Yatsıdan sonra ihram ve umre konulu seminer yapılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: MEDİNE

Sabah kahvaltısından sonra 07:30’da hocamızın rehberliğinde Medine-i Münevvere’de bulunan kutsal yerlerin ziyareti: Uhud Dağı ve Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Yedi Mescidler (Hendek savaşının gerçekleştiği mahal), Mescid-i Kûba (ilk mescit). Günün kalanı ibadet için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: MEDİNE – MEKKE

Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış yapılacak saate kadar serbest zaman. İhram hazırlığından sonra saat 13.30’da umreye niyet etmek üzere Zül’huleyfe (mikat) mescidine oradan da Mekke-i Mükerreme’ye hareket (420 km). Seyahat esnasında yemek ikramı yapılacak ve vakit namazları eda edilecektir. Otele varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeğinden sonra görevlilerimiz refakatinde Harem’i Şerif’e gidiş, hocamız eşliğinde umre ibadetinin edası. Konaklama otelimizde.

5. Gün: MEKKE

Sabah kahvaltısından sonra tüm gün ibadet için serbest zaman. Yatsı namazından sonra hocamız eşliğinde saat 21.30’da toplu tavaf yapılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün: MEKKE

Sabah kahvaltısından sonra saat 07.30’da hocamızın rehberliğinde Mekke’de bulunan mukaddes yerlerin ziyareti: Sevr Dağı,Arafat, Müzdelife, Mina (Şeytan Sembollerini Taşlama Mahalli) Nur Dağı, Cin Mescidi ve Cennet-ül Muallâ. 2. kez umre yapmak isteyen misafirlerimiz ziyaretlere ihramlı olarak katılıp Arafat’ta niyet ederek ziyaret dönüşü hocamız eşliğinde umre yapabilirler. Günün kalanı ibadet için serbest zaman. Yatsı namazından sonra hocalarımız eşliğinde saat 21.30’da toplu tavaf yapılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün: MEKKE

Sabah kahvaltısından sonra tüm gün ibadet için serbest zaman. Yatsı namazından sonra hocamız eşliğinde saat 21.30’da toplu tavaf yapılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün:

MEKKE – CİDDE – İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış yapılacak saate kadar serbest zaman. ….’da Cidde’ye hareket, Check-in işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK … uçağı ile ’da İstanbul’a gidiş, planlı varış saati...