Miraç Kandili Kudüs Programı

Miraç Kandilinde Kudüs'e gidiyoruz


Miraç Kandili Kudüs Programı KUDÜS-HALİL-ÖLÜ DENİZ (LUT GÖLÜ)-ERİHA-BEYTLAHİM-YAFA

3 GECE 4 GÜN

Program Fiyatı: İki kişilik odalarda Kişi başı: 800 $
Tek kişi konaklama farkı: 150 $ 1. Gün –22 Nisan Cumartesi -İSTANBUL / TELAVİV /YAFA/ KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Emir Turizm kontuarında buluşma. Checkin işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 794 sefer sayılı uçağı ile 11:05’ ta Tel Aviv’ e hareket. Planlı varış saati 13:20. Pasaport ve olası özel güvenlik uygulamalarından sonra ortalama bir saatlik otobüs yolculuğundan sonra Yafa’ya varış. Yafa'daki Osmanlı eserlerinden Bahriye Camii, Karakol Binası, Çeşme, Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılın da yapılan Saat Kulesi ve Osmanlı mezarlığının görülmesi. Otobüs yolculuğu sonrası Kudüs'teki otele varış. Harem’i Şerif ‘e ziyaret. Otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün –23 Nisan Pazar 2016 Pazar –KUDÜS (MİRAÇ KANDİLİ)

Sabah namazı için Mescidi Aksa Camiine gidiş ve dönüş. Sabah kahvaltısının ardından Kudüs şehir turu; Zeytin Dağı’na hareket. Selman-ı Farisi, Rabiat-ül Adeviyye hazretlerinin kabirlerini ziyaret. Yüzyıllık zeytin ağaçlarının görülmesinin Mescid-i Aksaya geliş. Kubbet-ul Sahra, Muallak taşı, Harem el Şerif ziyaretleri. Eski Kudüs, Kudüs çarşısı ve Kıyam Kilisesinin görülmesi. Hz. Ömer (r. a )’ın Kudüs’te ilk namazını eda ettiği ve Emeviler zamanında yaptırılan Hz. Ömer Camiinin ziyaret edilmesi. Burak duvarının ( Ağlama Duvarı ) görülmesi. Akşam namazı için Mescidi Aksa’ya gidiş namazın ardından otele dönüş. Akşam Yemeğinin alınmasından sonra Miraç Kandili programı için Mescidi Aksa’ya gidiş ve Kandil programı sonrası Otele dönüş…

3. Gün – 24 Nisan Pazartesi - EL HALİL /ERİHA/ ÖLÜ DENİZ - LUT GÖLÜ / KUDÜS

Sabah namazı için Mescidi Aksa Camiine gidiş ve dönüş. Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından El Halil şehrine hareket. Hz. İbrahim, Hz. İshak ve Hz. Yakup (a. s) peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliyelerin ziyaret edilmesi. Yol güzergahında olan Hz. Musa (a. s )’ın kabrini ve külliyesini ziyaret ettikten sonra. Dünyada kurulan en eski şehir ve hala oturulan Eriha şehri ziyareti. Dünyanın en çukur bölgesi olan Lut Kavminin helak olduğu Lut Gölü (Ölü Deniz)’in görülmesi. Gezimizin tamamlanmasının ardından Kudüs’e dönüş. Akşam namazı için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. Gün –25 Nisan Salı KUDÜS /TELAVİV / İSTANBUL

Sabah namazı için Mescidi Aksa Camiine gidiş ve dönüş. Sabah kahvaltısı sonrası Hz. Davut’un kabri ve Hz. İsa’nın en son yemek yediği yerin ziyaret edilmesi. Ardından Hz. İsa’nın doğduğu yer olan Beyt-ul Lahim şehrinin ziyaret edilmesi. Ziyaretlerin ardından dönüş yolculuğu için Tel Aviv Hava alanına geliş. Türk Hava Yollarının TK 789 sefer sayılı uçağı ile ile saat 21: 25 ‘de İstanbul’a uçuş ve 00:00 da varış.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

* İsrail grup vize ve servis ücreti
* Türk Hava Yolları İstanbul çıkışlı ve dönüşlü ekonomi sınıf gidiş & dönüş uçak bileti
* Seyahat sağlık sigortası
* Seyahat çantası + seccade
* Yurt dışı çıkış harcı
* 7 Arches otelde 4* yarım pansiyon konaklama.
* Programda belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
* Transferler ve Emir Turizm rehberlik hizmetleri

• Yeşil pasaportlar için vize gerekmemektedir.
• Grup vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır.

Misafirlerimize Tavsiyeler:

• Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
• Otele varışta otele ait kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.
• Oda terliği ve namaz takkesi bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
• Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz.
• Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardesü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz
• Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
• Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
• Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
• Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (15ve 10' luk). 1 USD = 3.85 İsrail Şekeli, 1 EURO = 4.75 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
• Otelde odadan odaya telefon görüşmesi için önce 4’ü sonra aramak istediğiniz oda numarasını tuşlayınız.

NOTLAR:

• Günlük programda verilen uçuş saatleriTürk Hava Yollarından alınmıştır,Uçak saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz sorumlu değildir.
• Emir Turizm zorunlu hallerde programın içeriğini bozmadan gezi yerlerinin sırasını değiştirebilir.
Not: Programın içeriğine uymak kaydıyla, yerel şartlardan kaynaklanacak değişiklikler olabilir. Otellere giriş saati 14:00, çıkış saati ise 12:00 dır.