Kudüs Turu Programı

Birlikte Kudüs'e gidiyoruz

1 Şubat - 4 Şubat 2018


Kudüs Turu Programı KUDÜS-EL HALİL-ÖLÜ DENİZ (LUT GÖLÜ)-ERİHA-BEYTLAHİM-YAFA

3 GECE 4 GÜN

1.GÜN: 1 ŞUBAT PERŞEMBE -İSTANBUL / TELAVİV / KUDÜS


İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 07:30 da 5 nolu Emir Turizm kontuarında buluşma. Checkin işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 794 sefer sayılı uçağı ile 10:10’ da Tel Aviv’ e hareket. 2 Saat 10 dakikalık uçuş sonrasında saat 11:20 ’de Tel Aviv Havaalanına varış. Pasaport ve bagaj işlemelerinden sonra Kudüs’e hareket Otobüs yolculuğu sonrası Kudüs'e geliş. Öğlen yemeğini Petra restoranda alınmasının ardından, ilk olarak Zeytin Dağı’nda Kudüs'ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Rabiatü’l -Adeviyye'nin (r.a.) kabrini ziyaret sonrasında Hz. İsa’nın gökyüzüne yükseldiği yer olarak inanılan yerin görülmesi ardından Selman-ı Farisî kabrini ziyaret burada kılınacak ikindi namazı sonrasında otelimize transfer. Otelde akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra konaklama otelimizde.

2.GÜN: 2 ŞUBAT CUMA –KUDÜS

Sabah namazına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden Mescid-i Aksaya gidiş ve dönüş. Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından saat 09.O0’da otelden ayrılma. Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı'ya geliş. Surlara bitişik Yusifiye Kabristanı’nda Sahabeden Ubâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs'in(r.a.) kabirlerinin ziyareti. Hz.Meryem'in doğduğu evin görülmesi sonrası Çile yolunu anlatan resimlere bakıp Harem-i Şerif'e hareket. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı ardından Cuma namazı için serbest zaman (Bayanlar Kubbetüs Sahra’da – Erkekler Mescid-i Aksa’da kılıyor) Saat 13:30’da belirtilen yerde buluşma ve öğlen yemeği için Panoromik golden restorana hareket. Gezimize sırasıyla Berke Han’nın Kabrinin bulunduğu Halidiye kütüphanesi, Hürrem Sultan İmareti (Tekkey-i hasekiye),Tunşuk hatun Sarayı, Salahiye Medresesi, Hz. İsa'nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi, Hz.Ömer Mescidi ardından Ömer Bin Hattab Meydanına hareket burada bulunan Davut burcu, Osmanlı kışlası, Tünel kapısı, Ermeni patrikhanesi ve Yafa kapısını görüp geri dönüş yolunda Hz. Ömer camiinde İkindi namazı molası, buradan Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı su bendinin görülmesi sonrasında Mescid-i Aksa’ya geri dönüş. Akşam ve yatsı namazları edası akabinde otele dönüş ve akşam yemeği.

3.GÜN: 3 ŞUBAT CUMARTESİ- EL HALİL / ERİHA / LUT GÖLÜ


Sabah namazına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden Mescid-i Aksaya gidiş ve dönüş. Otel’de alınacak sabah kahvaltısının ardından saat 08.30’da otobüslerimize binip El Halil şehrine hareket. Yol üzerinde Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (as) makamını ziyaret. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub (a.s.) ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Halil şehri içinde Hz. İbrahim'in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi sonrasında Eriha'ya hareket. İsrailoğulları'nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrine varış, Baracuda restoranda alınacak öğlen yemeğinden sonra Ayartma dağı üzerinde bulunan Kurantul Manastırını görüp sonrasında alışveriş için seyir tepesine transfer. Burada yarım saat alışveriş için serbest zaman sonrasında öğle namazı edası. Öğle namazı sonrasında dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz'e hareket. Lut gölünün görülmesi ardından Hz.Musa'nın (a.s.) makamı ve külliyesinin ziyaret edilmesi.Kudüs’e dönüş. Yatsı namazının edasının ardından otele dönüş.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: 4 ŞUBAT PAZAR- BEYTLAHM / YAFA / TELAVİV / İSTANBUL

Sabah namazına gitmek isteyen misafirlerimiz için otelden Mescid-i Aksaya gidiş ve dönüş.Otel’de alınacak sabah kahvaltısından sonra saat 09.00’da bavullarımız ile birlikte otelden ayrılma. Zion Dağındaki sinagog içerisindeki Hz. Davud (as) kabrinin ziyaret edilmesi, Hz. İsa (a.s.) ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği odanın görülmesi ardından Beytlam’a hareket. burada ilk olarak Hz. İsa'nın (a.s.) doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi ardından Hz. Ömer camiinde Öğle namazı sonrasında Christmas Bells restoran da alınacak öğlen yemeğinin ardından Yafa şehrine hareket. Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yılında yapılan Saat Kulesi'nin görülmesi ardından serbest zaman. Saat 18:00’da Telaviv havaalanına hareket. Türk Havayollarının TK 789 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 21:10’da İstanbul’a uçuş. 2 saat 15 dakikalık uçuş sonrasında 00:25’de İstanbul’a varış.

Not: Programın içeriğine uymak kaydıyla, yerel şartlardan kaynaklanacak değişiklikler olabilir. Otellere giriş saati 14:00, çıkış saati ise 12:00'dır.