Kuala Lumpur ve Singapur Programı

Kuala Lumpur (2) + Singapur (2)
7-12 Nisan 2018


Kuala Lumpur ve Singapur Programı 1. GÜN:: 7 NİSAN:: İSTANBUL – KUALA LUMPUR

6 NİSAN

İstanbul Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Tatilbudur Micekontuarında saat 23:00’de buluşma. Tanışma, bilgilendirme. Tur dökümanlarınızın ve ikramların dağıtımının ardından boarding, bagaj ve pasaport işlemleriniz yapılacaktır. Free Shop bölümüne geçiş, alışverişlerinizin ardından uçağa giriş kapısında buluşma.

7 NİSAN

Yerel saat ile 01:20’de Türk Hava Yolları’nın TK 60 sefer sayılı tarifeli uçak ile Kuala Lumpur’a hareket. Geceleme uçağımızda… Aynı gün yerel saat ile 16:55’de Kuala Lumpur’a varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurantta alıyoruz. Geceleme otelimizde.

2. GÜN:: 8 NİSAN:: KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltısının ardından Kuala Lumpur şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Kral Sarayı, Çin Mahallesi, Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı, Jamek Mescidi, National Monument, Petronas Kuleleri panoramik katı da görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra,

Batu Mağaraları Turu için harekete diyoruz. Kuala Lumpur’a yaklaşık 30 dk mesafededir. 130 milyon yıllık kireç taşından Tepenin içine yapılmış Batu Mağarasını ziyaret ediyoruz. Girişte bizi maymunlar karşılıyor. 272 basamak çıkarak mağaranın içindeki Hindu Tapınağını ziyaret ediyor ve Tanrı Muruga’nın en yüksekteki mabedini görüyoruz. Dönüşte arzu eden misafirlerimiz için alışveriş için serbest saatler. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurantta alıyoruz.

3. GÜN:: 9 NİSAN:: KUALA LUMPUR - SİNGAPUR

Kahvaltıyı takiben odalarımızı boşaltıyoruz ve Putrajaya veya resmî adıyla Putrajaya Federal Toprağı turu için otelden hareket ediyoruz. Malezya'nın idari başkentidir. Putrajaya, resmi başkent olan Kuala Lumpur'un hemen güneyinde yer almaktadır. Putrajaya gölü idari şehrin kalbinde yer almaktadır ve gölde tekne turu yapıyoruz.
Tekne turunda çevrede yer alan Putrajaya Camii, Putrajaya Köprüsü ve çeşitli hükümet binaları gibi göz kamaştırıcı manzaralar görülebilmektedir. Tekne turu sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz ve sonrasında Putrajaya Camii’ni ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrasında h.alanına gidiyoruz ve Singapur Hava Yolları ile 20:40’da Singapur’a uçuyoruz.Yerel saat ile 21:50’de varış ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (akşam yemeği uçakta dağıtılıyor)

4 GÜN:: 10 NİSAN:: SINGAPUR

Kahvaltının ardından otelden ve özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Orkide bahçesi, Çin mahallesi, Hint Mahallesi, meşhur alışveriş caddesi Orchard Road gibi şehrin tarihi ve turistik yerleri bulunmaktadır. Öğle yemeğini tur alacağız. Tur bitimi alışveriş için serbest saatler. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Sonrasında gece safarisi için hareket ediyoruz. Gece karalanlığında bir çok hayvanı göreceğimiz bu turu unutamayacaksınız. Konaklama Singapur otelimizde.

5. GÜN:: 11 NİSAN:: SINGAPUR

Kahvaltının ardından Jurong Kuş Parkına gidiyoruz. Yüzlerce farklı cins tropikal kuşu bir arada görecek olduğunuz bu parkta keyifli saatler geçireceksiniz. Sonrasında Singapur’a dönüyoruz ve öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Günümüzü büyük dönme dolapa binerek değerlendiriyoruz. Sonrasında bir süre serbest saatler. Turun ardından akşam yemeğini alıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 23:35’de İstanbul’a hareket ediyoruz.

6. GÜN:: 12 NİSAN:: İSTANBUL

05:25’de İstanbul’a varış ve hizmetlerimizin sonu.