Güney Afrika Programı

23-28 Şubat 2018


Güney Afrika Programı 1. Gün:: İSTANBUL – CAPE TOWN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali içerisinde bulunan karşılama masası önünde acenta yetkilileri ile saat 23:30’da buluşma ( 22 Şubat gecesi ). Tur dökümanlarınızın dağıtımı ve kısa yolculuk bilgilendirmesinin ardından Türk Hava Yolları kontuarlarından uçuş işlemleriniz gerçekleştirilecektir. Bagaj teslimi, bilet ve güvenlik kontrolü ve biniş kartlarınızın tesliminin ardından pasaport polisi kontrolünden geçecek ve “Free Shopping” alanına girerek uçuşumuzu beklemeye başlayacaksınız.

Türk Hava Yolları’na ait TK 44 sefer sayılı tarifeli uçuş ile saat 02:25 İstanbul’dan hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

Yerel saat ile 12:35’de Cape Town’a varıyoruz ve karşılamanın ardından özel otobüsümüz ile panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz ve otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeğimizi yerel bir restaurantta damak zevkimize uygun bir menü ile alacağız. Geceleme otelimizde

2. GÜN:: CAPE TOWN

Kahvaltı sonrası Ümit Burnu turu için otelden hareket. Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeği aldıktan sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz.

Akşam yemeğimizi damak zevkimize uygun bir yerel restoranda alıyoruz.

3. GÜN:: CAPE TOWN

Kahvaltı sonrasında Safari Turumuza çıkıyoruz. Sabah erken saatte otelden hareketle 1,5 saat mesafedeki Aquila Private Game Reserve’e gidip 09.00 da başlayacak safariye katılıyoruz. Üstü açık safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Aqueila Private Game Reserve’de doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanı görme imkanı yakalayacağız. Öğle 12.30 civarında alınacak açık büfe öğle yemeğinin ardından Hava şartları uygun olduğu takdirde teleferik ile Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Tur bitiminde otelimize hareket. Akşam yemeğimizi damak zevkimize uygun bir yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelinizde.

4. GÜN:: CAPE TOWN

Sabah kahvaltının ardından Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robin Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapisaneyi yine burada siyasi mahkum olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Yaklaşık 4 saat süren bu turun ardından Waterfrot’a geri dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Rehberin belirlediği saatte buluşma ve akşam yemeği

Konaklama otelimizde.

5. GÜN:: CAPE TOWN

Sabah alınacak açık büfe kahvaltının ardından gün boyu serbest saatler. Rehberimizin belirlediği saatte öğle yemeği alıyoruz daha sonra Otel lobisinde buluşma ve havaalanında hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemleri sonrasında Türk Hava Yollarının TK 45 sefer sayılı uçuşu ile 18:00’de İstanbul’a hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

6. GÜN:: İSTANBUL

Yerel saatle 05:50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.