Endülüs Programı

Müslümanların kültürel ve tarihi değeri Endülüs'e gidiyoruz.


Endülüs Programı MADRİD - CORDOBA - SEVİLLA - GRANADA - MALAGA

4 Gece 5 Gün
16 - 20 Nisan 2016

Program Fiyatı:

İki Kişilik Odalarda Kişi Başı: 1150 €

1.Gün - 16 Nisan Cumartesi – İSTANBUL/MADRİD

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Emir Turizm kontuarında buluşma. Check in işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın TK 1857 sefer sayılı uçağı ile 07:40' ta Madrid'e hareket, planlı varış saati 11:10. Pasaport işlemleri sonrası terminalden çıkış. Öğlen yemeği ardından Avrupa'nın en yeşil başkenti Madrid şehir turu. Paseo de Castella, Granvia caddesi, Sibeles meydani, Puerto Del Sol meydani, Plaza Mayor meydanı, Kraliyet sarayı ve çevresi, Plaza Espana, Calao meydanı görülmesi ve panoramik olarak şehrin tanınması. Otele dönüş Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün - 17 Nisan Pazar - MADRID / CORDOBA /SEVİLLA

Sabah kahvaltısı sonrası saat 08:00'de valizlerle birlikte otelden ayrılış, Endülüs seyahati için yola çıkış. 430 km lik yolculuktan sonra Cordoba'ya varış. Öğlen namazı edası ve öğlen yemeği sonrası İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Camii'nin gezilmesi. Roma köprüsü, Eski kütüphane binası, Çiçek sokak, Yahudi mahallesi, Roger Garudy' nin Endülus evi, Eski Cordoba surlarının görülmesi. Sevilla'ya hareket.Yaklaşık 120 km yolculuk sonrası otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün – 18 Nisan Pazartesi - SEVİLLA/GRANADA

Sabah kahvaltısı sonrası saat 08:30'de valizlerle birlikte otelden ayrılış. Sevilla Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ziyaret. Plaza de Espana, Santa Cruz Mahallesi,Yahudi Mahallesi,Eski Sevilla sokakalari, Muvahhid'ler döneminde yapılmış Torre de Oro kulesi' nin görülmesi. Öglen yemeği sonrası sehir gezisinin devamı. 17:00'de Sevilla'dan ayrılış. Yaklaşık 210 km yolculuk sonrası Granada' ya varış. Otele yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün – 19 Nisan Salı – GRANADA/GRANADA

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış. İspanya Müslümanları'nın son idare merkezi ve UNESCO'nun Dünya Mirasları Listesinde yer alan El Hamra Sarayı'nı ziyaret. Saray ziyareti sonrası öğlen yemeği. Al Bayzin mahallesi, Bib Ramla meydani, Faslı dükkanların bulunduğu Al Cantaria sokagı, Plaza Nueva'nın görülmesi. Otele dönüş.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün - 20 Nisan Çarşamba - GRANADA - /MALAGA/İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası saat 08:00'de valizlerle birlikte otelden ayrılış ve Malaga'ya hareket. Calle larios caddesi, Al Cazaba Sarayı, Eski Botanik bahçeleri, Malaga sahili ve Malaga merkez camisinin görülmesi. dönüş yolculuğu için Malaga Havaalanı'na transfer. Check in,pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Hava yollarının TK 1306 sefer sayılı uçağı ile 14:10 ‘da İstanbul'a hareket, planlı varış saati 19:20

Fiyatlara Dâhil Olan Hizmetler;

*Seyahat Sağlık Sigortası
*Seyahat Seti
*Yurtdışı çıkış harcı
*THY ile İST/MADRİD - MALAGA/İST ekonomik sınıf uçak bileti
*Madrid'de 4
* Marrıott Otel'de bir gece konaklama
*Sevilla'da 4* Hotel Sılken Al Andalus ‘ta bir gece konaklama
*Granada'da 4
* Abades Otel'de iki gece konaklama
*Otellerde alınacak akşam yemekleri(bir adet meşrubat ve bir adet su dahil)
*Turlar sırasında alınacak öğlen yemekleri
*Program dahilinde ki saray ve müze yerleri giriş ücretleri
*Tüm havalimanı/otel/havalimanı transfer ücretleri
*Emir Turizm Rehberlik Hizmeti

Fiyatlara Dâhil Olmayan Hizmetler;

*Otellerde yapılacak kişisel harcamalar (Telefon, Mini Bar, Restoran, Kuru Temizleme vs..)
*Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
*Eğlence yerleri giriş ücretleri
*Schengen Vize bedeli (130 €)